logo zok

KinoSzkoła - logo

KinoSzkola l

Spotkanie styczniowe

Program KinoSzkoła stworzony przez Joannę i Marcina Skorek opiera się na kształtowaniu pozytywnych wzorców i wartości, które tworzą kręgosłup moralny młodego człowieka.

„Alfie mały wilkołak”
Wychowujący się w zastępczej rodzinie mały Alfie przeżywa zaskoczenie, gdy w dniu swoich siódmych urodzin nagle przeistacza się w wilkołaka. Czy uda mu się ukryć tożsamość przed swoją rodziną? Czy bliscy są w stanie zaakceptować odmienność Alfiego?

Pierwsze spotkanie 27 stycznia o 8.30 odbyło się z klasami I-III szkół podstawowych oraz przedszkoli na którym zostały poruszone problemy braku tolerancji we współczesnym świecie na przykładzie historii małego chłopca, który starał się odnaleźć swoje miejsce w społeczności pomimo odmienności.

„Antboy”
Dwunastolatek zostaje ugryziony przez mrówkę i zdobywa supermoce. Wkrótce mierzy się z czarnym charakterem.
Zajęcia o godz. 11.00 „Czy warto udawać kogoś kim się nie jest?” -z uczniami
klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniami z Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie. Spotkanie pokazało młodym widzom, że dobrze jest akceptować i lubić siebie zamiast starać się być kimś innym wbrew sobie.

„Rozumiemy się bez słów”
Szesnastoletnia Paula, córka głuchoniemych rodziców, za namową nauczyciela muzyki decyduje się wziąć udział w konkursie wokalnym.

Ostatnie spotkanie w styczniu było spotkaniem Uniwersytetu III Wieku razem z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnej w Czaplinku. Uczestnicy razem wysłuchali prelekcji dotyczącej hierarchii wartości, a także żywo wzięli udział w dyskusji w której można było usłyszeć czy wartości są nam potrzebne w życiu i dlaczego.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus