logo zok

KinoSzkoła - logo

KinoSzkola l

Magiczny świat kina animowanego

Trzecia edycja projektu edukacyjno-medialnego KinoSzkoła po raz kolejny cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pedagogów. Tym razem w ramach programu zrealizowane zostały warsztaty filmowo – medialne, w których uczestniczyło blisko 100 uczniów z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 3. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez filmoznawcę wprowadziły uczestników w magiczny świat kina animowanego. Dzieci dowiedziały się czym jest scenopis oraz jaka jest różnica między filmem animowanym, a lalkowym. „Najbardziej spodobała mi się możliwość narysowania bohatera bajki animowanej” powiedział Kacper lat 7, który wraz z kolegami z klasy przy użyciu plakatu filmowego i flamastrów projektował postać filmu. Na zakończenie uczestnicy warsztatów mieli możliwość stworzyć swój własny film animowany. „Bardzo dobrze przygotowany filmoznawca mający świetny kontakt z dziećmi sprawił, że przez 2 godziny nikt się nie nudził” powiedziała wychowawczyni klasy Ib Pani Anna Delegacz-Jurska.

Dzieci uczestniczące w seansach edukacyjnych w kinie przed projekcją filmu „Dziadek do orzechów” wspólnie z prowadzącym zastanawiały się jakie są zwyczaje bożonarodzeniowe oraz czym jest tradycja. Natomiast uczniowie klas IV-VI z wielkim zainteresowaniem na dużym ekranie obejrzeli film „Niania i wielkie bum”. W trzeciej odsłonie projektu uczestniczyło ponad 800 uczniów.

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus