logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 16 marca 2012 14:13

Kino "Mewa" bawi, uczy i wychowuje

Oferta edukacyjna przygotowana przez Złocieniecki Ośrodek Kultury w Złocieńcu przyciąga uczniów i przedszkolaków nie tylko z powiatu drawskiego. Ta pozaszkolna forma edukacji wykorzystuje film i nowe media jako narzędzie wychowawcze i profilaktyczne.

Bazuje na filmach o wysokich walorach artystycznych jak i estetycznych – stąd w programie duża ilość filmów europejskich, w tym polskich.

Program realizowany przez Kino „Mewa” w Złocieńcu cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci i pedagogów. Organizowane spotkania wpisują się przede wszystkim w cykl profilaktyczny. Zawsze rozpoczynają się od profesjonalnie przygotowanej prelekcji, po której następuje projekcja pełnometrażowego filmu. „Jest to wspaniała forma nauki, a wygłaszane prelekcje niosą ze sobą ogromny ładunek wartości społecznych, tak pożądanych w dzisiejszym świecie. Bardzo przyjemnie jest mieć świadomość, że nie tylko szkoła wychowuje dzieci, że instytucje takie jak Złocieniecki Ośrodek Kultury dokładają również swoją cegiełkę wspierając rozwój osobowości, jakże delikatnego organizmu jakim jest dziecko.powiedziała Elżbieta Pawiłan nauczyciel z wieloletnim stażem ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Złocieńcu.

Podczas ostatniej edycji programu najmłodsi widzowie z przedszkola oraz z klas I – III obejrzeli emocjonujący film „Astro Boy”. Klasy IV – VI zobaczyły projekcję filmu „Most do Terabithi”. Każdy z filmów wywołał wśród widzów wiele różnych emocji od wzruszenia do przerażenia. Z niecierpliwością więc czekamy na następne filmy oraz kolejną dawkę emocjonujących wrażeń. (ZOK)

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus