logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 30 kwietnia 2024 12:11

Kwietniowe aktywności w świetlicach wiejskich

Kwietniowe animacje w świetlicach wiejskich przebiegły nam bardzo aktywnie.
To wspólne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu kończące się świetną zabawą i ogniskiem.
Razem z dziećmi przeprowadziłyśmy zajęcia plastyczne gdzie powstały piękne prace.
Nie obyło się bez zajęć kulinarnych. Nasze świetliczanki uczestniczyły w szkoleniu animacyjnym w świetlicy wiejskiej w Bolegorzynie.
Z nowymi doświadczeniami i wiedzą przekazaną od Wiolety Szczecińskiej Vanessa Event podbijamy nasze świetlice z nowymi animacjami i pomysłami.
W świetlicy wiejskiej w Chlebowie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych, muzycznych oraz wycieczkach rowerowych. Z pomocą mieszkanek Chlebowa dzieci stworzyły hobby horse, by móc się bawić i urządzać zawodowy jeździeckie.
W świetlicy w Bolegorzynie spędziły czas na grach, zabawach, pracach plastycznych i kreatywnych. W świetlicy wiejskiej w Lubieszewie zaczęły od przygotowania listy rzeczy do zrobienia wiosną. Realizując listę, bawiły się w gry i zabawy ruchowe, grały w warcaby, wykonały dużo prac plastycznych, a gdy była ładna pogoda, wykorzystały to, bawiąc się na placu zabaw i chodząc na spacery.
W świetlicy wiejskiej w Cieszynie spędziły czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz warsztatach z lepienia gliny samoutwardzalnej gdzie stworzyły bajkowe domki i ozdobne butelki. W Starym Worowie głównie wykonywały prace plastyczne, przygotowały kosze z kartonu i sznurka, grały w uno i chińczyka, a w międzyczasie piekły frytki oraz pizzę.
W Bobrowie wspólnie sprzątały plac zabaw, uczestniczyły w ognisku, zabawach na świeżym powietrzu, malowały kredą, kreatywnie wykorzystały kartony i malowały autoportrety na kamieniu.
W świetlicy wiejskiej w Warniłęgu dzieci głównie spędziły czas na pracach plastycznych. Nie zabrakło animacji ruchowych, a w słoneczne dni korzystały ze słońca. W Rzęśnicy czas spędzały na świeżym powietrzu, spacerach, grze w piłkę oraz układaniu rurek interaktywnych. W świetlicy w Nowym Worowie tworzyły prace plastyczne, uczestniczyły w animacjach ruchowych. Korzystając z pięknej pogody, spędzały ten czas na świeżym powietrzu, malując kredami, grając w piłkę i ucząc się jeździć na hobby horse.
Tekst: Agata Wieczorek
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich
 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus