logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 12 grudnia 2023 11:25

Młodzieżowe Forum Wolontariatu w Złocieńcu

"Życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać" - ten fragment utworu "Tolerancja" Stanisława Sojki towarzyszył jako motto Młodzieżowemu Forum Wolontariatu, które odbyło się w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu 5 grudnia w Złocieńcu.

Celebracja tego dnia w naszym regionie była wyrazem podziękowania i uznania za zaangażowanie młodzieży ze szkolnych kół wolontariatu i koła dziennikarskiego oraz ich opiekunek z 5 placówek ponadpodstawowych z całego powiatu drawskiego. Ponad setka młodych ludzi zebrała się w Kinie Mewa, by podzielić się swoimi działaniami i osiągnięciami w obszarze wolontariatu. Różnorodność akcji podejmowanych przez młodzież jest ogromna i imponuje rozmachem - jak sprzątanie parków i cmentarzy, zbiórki żywności, sadzenie drzew, wspieranie potrzebujących, akcje dla dzieci i seniorów, kampanie przeciwko przemocy, adopcje zwierząt. Młodzi pokazali niezwykłe zaangażowanie i troskę o świat dookoła. Pokazali też, że jeśli mamy otwarte oczy i serca oraz dłonie chętne do działania, to w każdym miejscu można tworzyć wspólnie coś dobrego i z sensem. 

Ten wspólny czas był wyjątkowy, bo scena należała głównie do młodzieży. Oprócz prezentacji swoich działań, młodzież wzięła udział w przygotowanych dla nich specjalnie na tą okazję warsztatach wokół tematów technik dramy, emocji, wartości, talentów i ról w grupie oraz wspólnej nauki utworu "Tolerancja".

Całość wydarzenia uświetnił spektakl teatralny "NIC" młodzieżowego Teatru Uhuru w reżyserii Janusza Janiszewskiego, który wcześniej poprowadził warsztaty z młodzieżą. Po spektaklu młode aktorki oraz reżyser uczestniczyli w żywej, pełnej energii i spontaniczności rozmowie z młodzieżą. Padały pytania o sens egzystencji, o pasje oraz jak rozpocząć przygodę z teatrem.

Stowarzyszenie Osada Możliwości, organizator wydarzenia, pragnie podziękować panu Staroście Stanisławowi Cybuli, pani Przewodniczącej Rady Powiatu Urszuli Ptak, pani Joannie Kuleszy ze Starostwa Powiatowego, panu Burmistrzowi Złocieńca Krzysztofowi Zacharzewskiemu oraz pani Jolancie Smulskiej ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury za wsparcie wydarzenia i inspirujące słowa przemówień skierowanych do młodzieży.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży oraz gronu pedagogicznemu z ZSP w Złocieńcu, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Czaplinku, ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Czaplinku za ich działania oraz piękną wspólną celebrację.

Projekt sfinansowany został przez Powiat Drawski w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 r.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus