logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 05 października 2023 11:52

Ciepły wrzesień w świetlicach wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wrześniowych aktywności w świetlicach wiejskich.
Wrzesień zaskoczył nas wszystkich piękną pogodą, dzięki której dzieci mogły cieszyć się zabawami na świeżym powietrzu.
W Warniłęgu dzieci robiły jesienne dzbanuszki ze słoików, malowały farbami. Był pokaz mody, gry ruchowe oraz bicie rekordu skoków na skakance.
W Lubieszewie dominowały gry i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne oraz spacery w poszukiwaniu Pani Jesieni.
W Bolegorzynie korzystając z pięknej wrześniowej pogody większość czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Spacery, zabawy ruchowe, sport i jazda na rolkach. Dodatkowo, aby troszkę odpocząć zajmowaliśmy się pracami manualnymi i i zabawami w świetlicy.
W Chlebowie dzieci zajmowały się zajęciami plastycznymi, muzycznymi oraz tanecznymi. Odbywały się również warsztaty kulinarne. Wszystkie dzieci dzięki uprzejmości mieszkańców brały udział w wycieczce do Dobrzycy na Święto Dyni.
W Cieszynie realizowano zajęcia plastyczne: wazony z kwiatami z pestek pistacji, drzewa z kartonu i szyszek, listki i dekoracje z makramy, gry i zabawy w świetlicy.
W Nowym Worowie dzieci robiły prace plastyczne w postaci zakładek do książek oraz jesiennego drzewa. Brały udział w zabawach na świeżym powietrzu bawiąc się w niebo, zbijaka, piłkę nożną, policjantów i murarzy; warsztatach kulinarnych i grach planszowych.
W Starym Worowie wykonywały skrzaty, misie, zajączki, obrazki metodą serwetkową oraz organizer na przybory szkolne.
W Bobrowie czas upłynął na grach oraz zabawach ruchowych. Dzieci uczestniczyły w warsztatach makramy. Powstały piękne kolorowe kwiaty i liście. Nie zabrakło również warsztatów kulinarnych, dzięki którym nauczyliśmy się jak zrobić chleb na naturalnym zakwasie, a na deser upiekliśmy pyszne babeczki z jagodami i czekoladą.
W Kosobudach odbyły się zabawy na placu, gry w planszówki, liście z makramy oraz ozdoby, powstały kolorowe bransoletki i organizery.
W Rzęśnicy dzieci dużo czasu spędziły na świeżym powietrzu, spacerując i bawiąc się z piłką. To również czas zabaw w gry planszowe i zajęć plastycznych.

Fotorelację opracowała Aneta Figura.
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus