logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 28 sierpnia 2023 10:55

Drugi miesiąc wakacji w świetlicach wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego miesiąca wakacji w świetlicach wiejskich.
Był to czas, który dzieci spędzały na wspólnych spacerach, grach i zabawach integracyjno- ruchowych. Prowadzone były różnego rodzaju warsztaty, zajęcia kulinarne, plastyczne i techniczne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach na przeglądzie folklorystycznym który, odbył się w Darskowie.
W Bobrowie było rodzinnie, aktywnie i na wesoło. Zaprojektowaliśmy własną biżuterię z modeliny, stworzyliśmy grę kółko i krzyżyk z kamyków, kultową grę chińczyk, która u nas powstała w wersji kredowej. Nie zabrakło eksperymentów i zabaw kulinarnych.
W Lubieszewie odbywały się zajęcia plastyczno-techniczne, w czasie których dzieci wykonały mnóstwo pięknych i kolorowych prac, były warsztaty kulinarne, troszkę sobie także poeksperymentowaliśmy, były gry i zabawy grupowe w świetlicy, jak i na świeżym powietrzu.
W Bolegorzynie prace manualne, zabawy i warsztaty facepaintingu, czyli malowania twarzy.
W Starym Worowie było bardzo kolorowo, robiliśmy słoneczka ze sznurka, układaliśmy klocki oraz filcowaliśmy na mokro, a po warsztatach były zajęcia kulinarne.
W Warniłęgu zaplataliśmy wakacyjne bransoletki z makramy. Ponadto piekliśmy pyszne babeczki, budowaliśmy bazy z koców oraz spędzaliśmy czas na sportowo.
W Nowym Worowie, zabawy na świeżym powietrzu, animacje, warsztaty kulinarne. Odbył się również festyn, powstały kolorowe prace plastyczne, graliśmy w gry planszowe.
W Cieszynie malowanie twarzy i robienie warkoczyków, tatuaży. Gry i zabawy w świetlicy, zajęcia plastyczne, zabawy z kolorową kartką. Powstały dżdżownice, dynie i malowane pająki.
W Kosobudach robiliśmy organizery na biurko, wakacyjne lampiony, powstał tor przeszkód malowany kredą. Były też zajęcia kulinarne i zabawy, a także gry planszowe.
W Rzęśnicy powstały kolorowe motyle, piękne pudełka z papieru, zabawa na placu. Dzieci upiększały chodnik koło świetlicy oraz puszczały bańki mydlane.
W Chlebowie dzieci dużo czasu spędziły na świeżym powietrzu podczas gier i zabaw ruchowych, malowania kredą, zajęć techniczno-plastycznych i kulinarnych.
Złocienieckie świetliczanki, pracujące przy Złocienieckim Ośrodku Kultury, działały aktywnie na przeglądzie folklorystycznym w Darskowie, prowadziły animacje, malowanie twarzy, warkoczyki i tatuaże. Ten dzień był bardzo kolorowy, wesoły i energiczny.

Tekst: Teresa Matyla
Zdjęcia: profile Fb złocienieckich świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus