logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 31 lipca 2023 13:22

Pierwszy miesiąc wakacji w świetlicach

Pierwszy miesiąc wakacji w złocienieckich świetlicach wiejskich upłynął bardzo aktywnie.
W Rzęśnicy dzieci układały puzzle, klocki i bawiły się na świeżym powietrzu. Powstała również ramka do zdjęć na Święto Drawy.
W Lubieszewie wakacje rozpoczęto od festynu dla dzieci. Czas upłyną na zajęciach plastyczno-technicznych, kulinarnych, grach i zabawach ruchowych. Spędzaliśmy również czas na spacerach.
W Chlebowie dzieci dużo czasu spędzały na grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Odbyły się zajęcia kulinarne, wokalno- taneczne, plastyczne, układanie puzzli oraz kalambury. Przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Chlebowa dzieci uczyły się piec pyszne jagodzianki.
W Cieszynie odbyły się przygotowania do festynu - lepienie pierogów, pieczenie ciast, przygotowania boiska do meczu. Na zajęciach plastycznych powstały pudełka na upominki, laurki, żyrafy, myszki czy etui na telefon. Spędzaliśmy również czas na placu zabaw, a na spacer wybraliśmy się na "Piaskową Górę".
W Starym Worowie powstały domki z gliny i lampiony ze słoików. Tkaliśmy na małych krosienkach oraz malowaliśmy kredą.
W Bolegorzynie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, grając w gry i zabawy. Mieliśmy też warsztaty kulinarne oraz festyn rodzinny.
W Kosobudach piekliśmy ciasta i gofry. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i malowaliśmy kredą. Tworzyliśmy syrenki i ramkę na Święto Drawy.
W Warniłęgu były zajęcia plastyczne, na których powstały kotki z papieru, plakat z własnymi zdjęciami oraz tworzyliśmy z masy solnej. Obchodziliśmy również światowy dzień frytek. Oprócz tego bawiliśmy się w gry ruchowe i mafię.
W Bobrowie dzieci spędziły czas aktywnie na świeżym powietrzu, grając w piłkę nożną, badmintona, koszykówkę oraz gry integracyjne. Zbudowano również bazę. Nie zabrakło malowania kredą i farbami. Na warsztatach kulinarnych nauczyliśmy się robić domowy makaron, pizzę i frytki.
W Nowym Worowie rozpoczęto wakacje animacjami na świeżym powietrzu. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz grały w gry planszowe.
Wszyscy przygotowywaliśmy się do Święta Drawy, podczas którego świetliczanki wypełniały czas w przystani dziecięcej animacjami integracyjnymi, warsztatami plecenia warkoczyków, brokatowymi tatuażami i malowaniem twarzy.

Tekst: Katarzyna Szewczuk
Zdjęcie: profile Fb złocienieckich świetlic

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus