logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 12 czerwca 2023 13:26

Barwny Korowód podczas VIII Święta Drawy

Już 22 lipca, jak co roku, staniemy się uczestnikami barwnego korowodu sunącego ulicami naszego miasteczka. To jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń Święta Drawy, które łączy mieszkańców w radosnym świętowaniu. W czasie korowodu ulice Złocieńca ożyją i wypełnią się kolorami, muzyką i uśmiechem. To moment, kiedy każdy ma okazję wyrazić swoją kreatywność i zamanifestować swoją radosną obecność w miejskiej społeczności.

Organizacje lokalne, szkoły, kluby sportowe, grupy artystyczne, stowarzyszenia, wspólnoty, bractwa i wiele innych środowisk reprezentujących różnorodne dziedziny życia miasteczka przygotują swoje unikalne prezentacje. W korowodzie możesz oczekiwać artystycznych wystąpień, jak choćby grup tanecznych czy orkiestry dętej.

     Korowód poprowadzi Królowa Drawa - strażniczka rzeki będąca symbolem harmonii między człowiekiem, a przyrodą. Przejdziemy z nią nad brzegi rzeki, gdzie czekać będzie moc atrakcji, niespodzianek i rozrywki trwającej do późnych godzin nocnych.

     Tematem przewodnim tegorocznej VIII edycji Święta Drawy jest flora i fauna naszej rzeki. Przygotuj więc kostium, stwórz maskę, nakrycie głowy lub oryginalny makijaż. Daj ponieść się fantazji, niech kwiaty zakwitną na twojej skórze, niech pokryją ją naturalistyczne wzory w kolorach wody czy kwietnej łąki. Ozdób głowę kwiatami, wpleć we włosy ptasie pióra. Przygotuj maskę owada czy rzecznego stworzonka. Wciel się w postacie roślin, zwierząt i ptaków, by budować magiczną atmosferę korowodu. Włóż zwiewny strój w kolorze nieba i wody.

Pozwól, by Twoja energia i wyobraźnia mogła przemienić się w fantastyczne kreacje!

Popłyńmy korowodem błękitu i turkusu przez miejskie uliczki. Ożywmy je jak woda Drawy, która otacza nas od wieków.

     Dołącz do barwnego korowodu - zaakcentuj swoją obecność w lokalnej społeczności!

     Korowód sunący ulicami Złocieńca podczas Święta Drawy to nie tylko spektakl wizualny, ale również okazja do zacieśniania więzi społecznych. Spotkasz tu starych przyjaciół, poznasz nowych, ciekawych ludzi i poczujesz niepowtarzalną atmosferę wspólnoty, łączącą wszystkich uczestników. Stań się częścią tego niezapomnianego wydarzenia, które tworzy piękne wspomnienia i wzmacnia więzi w naszym urokliwym miasteczku. Przyłącz się do barwnego korowodu VIII edycji Święta Drawy.

Bądźmy razem!

Niech Królowa Drawa poprowadzi nas do wspólnej zabawy nad brzegiem rzeki!

 

tekst: A. Balińska

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus