logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 28 lutego 2023 13:07

Zimowe ferie w świetlicach wiejskich

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z lutowych wydarzeń, które odbywały się w złocienieckich świetlicach wiejskich. Luty to miesiąc zimowych ferii.

*W Lubieszewie odbył się bal karnawałowy, warsztaty kulinarne, ekologiczne obrazki, zabawy ruchowe, walentynkowe prace plastyczne, dzień zebry i kota. Ciekawym wydarzeniem był tłusty czwartek, szalone eksperymenty oraz wycieczka do lasu w poszukiwaniu tropów zwierząt.
*W Cieszynie podczas warsztatów plastycznych powstały kartonowe domy, kolorowe pawie, ptaki, dekoracje walentynkowe, wiosenne kwiaty i koperty. Odbyła się pogadanka ze strażą miejską na temat bezpiecznych ferii. W tłusty czwartek dzieci uczyły się piec rogaliki. W słoneczną pogodę podczas wycieczki odkrywały i odgadywały tropy zwierząt.
*W Kosobudach odbyły się sportowy fitness, cykl prac plastycznych, walentynki, tłusty czwartek i dzień kota. Powstał również świetlicowy ogródek.
*W Chlebowie czas upłynął na grach zabawach ruchowych, zajęciach kulinarnych, kolorowankach i układankach. Powstał kartonowy labirynt, ośmiornice i potwory z recyklingu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych i wokalnych, tropiły ślady zwierząt na łące.
*W Warniłęgu dzieci odwiedziła straż miejska, odbyły się warsztaty makramy i powstały ekologiczne kulki dla ptaków.
*W Bolegorzynie było bardzo aktywnie, odbyły się warsztaty makramy, zabawy kulinarne i wiele prac manualnych. Dla relaksu gry i zabawy sportowe.
*W Nowym Worowie w Walentynki odczytano pocztę walentynkową, odbył się turniej tenisa stołowego, dzień kota, tłusty czwartek, szukanie tropów, balonowe szaleństwo, powstały Eko karmniki.
*W Bobrowie warsztaty kulinarne, liście z makramy, kartonowe zamki, koralikowe prasowanki. Odbył się dzień kota, tłusty czwartek, Walentynki, spotkanie ze strażą miejską, gry i zabawy zespołowe.
*W Rzęśnicy podczas zajęć z makramy powstały kolorowe liście. Odbyła się wycieczka i szukanie śladów zwierząt, zajęcia plastyczne, zabawy i gry planszowe, spotkanie ze strażą miejską. Podczas zabaw kulinarnych powstały kolorowe kanapki.
Dziękujemy za wsparcie organizacyjne i finansowe Pełnomocnikowi ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, Straży Miejskiej w Złocieńcu, rodzicom, opiekunom i wszystkim uczestnikom naszych zajęć.

Tekst: Dorota Ambroziak
Zdjęcia profile Fb złocienieckich świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus