logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 31 stycznia 2023 13:16

Nowy Rok w KinoSzkole

Nowy Rok rozpoczęliśmy od spotkania z przedszkolakami z Przedszkola Prywatnego w Złocieńcu. Najmłodsza grupa rozmawiała o wyjątkowych dwóch datach, a mianowicie o Dniu Babci i Dniu Dziadka. „U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”- tak brzmiał tytuł prelekcji, który przeniósł wszystkich w kojące ramiona naszych kochanych dziadków.

Klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu oraz Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie zastanawiali się czy lajki są ważniejsze od przyjaźni? W odpowiedzi na to pytanie pomógł młodym widzom film pt. „Jak ocalić smoka?”, w którym bohaterowie muszą zdecydować czy ważniejsza jest dla nich przyjaźń i wspólna tajemnica czy popularność.

Z wyjątkowo trudnym tematem zmierzyli się uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, a mianowicie z przemocą rodzica wobec dziecka. Podczas prelekcji zastanawiali się czy reagować kiedy dzieje się przemoc? Czy lepiej ukrywać fakt przemocy czy prosić o pomoc? Po dyskusji przekonali się jak z tym problemem poradził sobie główny bohater filmu „Hej Sokoły”.

Najstarsi uczestnicy rozmawiali na temat kreowania siebie w mediach społecznościowych. Podczas prelekcji swoimi przemyśleniami na ten temat dzielili się uczniowie klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu oraz Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Po owocnej dyskusji uczestnicy zajęć obejrzeli film „Belle”, poruszający wyjątkowo trudne tematy i skłaniający do refleksji.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus