logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 21 marca 2022 09:00

Ważne tematy w KinoSzkoła

Lutowe zajęcia należały w całości do przedszkolaków z prywatnego przedszkola ze Złocieńca. Razem z bohaterami serii bajek „Basia”, „Pamiętnik Florki” i „Rodzina Treflików” uczyły się radzić sobie z trudnymi emocjami. Dowiedziały się, że każda emocja, którą przeżywają jest dobra. Trzeba się tylko nauczyć z nią radzić.

                Zajęcia w marcu rozpoczęły klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, Szkoły Podstawowej w Czaplinku oraz Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie, czy człowiek jest władcą planety, a pomóc im miał w tym film animowany „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”. Klasy 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu i Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie w tym miesiącu rozmawiały na bardzo trudny temat- wojny. Przypadek sprawił, że temat ten pojawił się w tym trudnym dla nas wszystkich czasie konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Dzieci miały więc okazję głośno wyrazić swoje zdanie na ten temat, obawy i emocje, a film pt. „Drogi Panie Dyktatorze” pozwolił im spojrzeć na ten temat z trochę innej perspektywy. Najstarsze klasy 7-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie obejrzeli film zatytułowany „Była sobie dziewczynka”, który poruszał bardzo ważny temat smutku i depresji. Razem z główną bohaterką filmu, uczestnicy seansu mogli się przekonać, że warto głośno mówić o swoich uczuciach i pozwolić bliskim sobie pomóc, bo najlepszym lekarstwem na wszystko jest miłość.

                Ostatnie zajęcia w marcu, odbyły się w ramach programu KinoPrzedszkole dla przedszkolaków z przedszkola prywatnego ze Złocieńca. Dzieci rozmawiały na temat tego, że każdy z nas się od siebie różni i to jest ciekawe. A także na temat szacunku i tolerancji do tej inności. W zrozumieniu omawianego tematu pomogły dzieciom bohaterowie serii ulubionych bajek „Rodzina Treflików”, „Żubr Pompik” i „Pamiętnik Florki”.

 

Katarzyna Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus