logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 17 września 2012 14:30

Powiatowe Święto Plonów

15 września 2012r. w Kaliszu Pomorskim odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Gmina Złocieniec zajęła I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec, który został wykonany przez Joannę Olesiak, Malwinę Wojtewicz, Annę Kosmala i Darię Kruk z sołectwa Lubieszewo oraz IV miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko promocyjne, na którym zaprezentowane zostały walory turystyczne, rękodzieło i bogactwo plonów gminy.

Sześć gmin powiatu drawskiego: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo i Złocieniec brało udział w konkursie na najładniejszy wieniec oraz na najładniejsze stoisko promocyjne. Celem konkursu było kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.Każdy uczestnik dożynek mógł własnoręcznie wybić dla siebie monetę z wizerunkiem Spichlerza i Złocieńca.
Na stoisku można było degustować pyszne ciasta, chleb ze smalcem z kiszonymi ogórkami, pierogi i wiele innych domowych przetworów.
W części artystycznej dożynek gminę Złocieniec zaprezentował zespół śpiewaczy „Darskowiacy". Nie zabrakło również uwielbianego przez dzieci zająca „Złocieniaszka", który ochoczo rozdawał wiatraczki i pozował do zdjęć.
Podczas dożynek rozegrano także międzygminne konkurencje sportowe.
Wysportowani mieszkańcy Gminy Złocieniec zajęli I miejsce w konkurencji dla sołtysów, II miejsce w turnieju piłki siatkowej i III miejsce w turnieju tenisa ziemnego.

Wiecej zdjęć w Galerii Złocienieckiego Ośrodka Kultury.

(ZOK)

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus