logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 11 lipca 2012 13:59

Warsztaty - Logistyka i produkcja wydarzenia artystycznego

W dniach 18-19 czerwca 2012 r. w Starej Studnicy (Gmina Kalisz Pomorski) już po raz ostatni odbyły się bardzo ciekawe i kreatywne warsztaty dla animatorów kultury, którzy biorą udział w projekcie „Zachodniopomorskie Forum Kultury-sieć animatorów w działaniu” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W realizację projektu zaangażowane są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim, Złocieniecki Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach, Goleniowski Dom Kultury, Nowogardzki Dom Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach, Kamieński Dom Kultury, Sławieński Dom Kultury, Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego Szczecin Expo, Fundacja Kultury i Sortu „Prawobrzeże”.

Warsztaty prowadził Józef Szkandera. Głównym tematem była produkcja wydarzenia artystycznego – czyli logistyka i planowanie kolejnych działań związanych z wydarzeniem artystycznym. Zajęcia bogate były w ćwiczenia praktyczne realizowane w grupach. Wspólnie tworzyliśmy plan kilku niestandardowych przedsięwzięć, które wymyślone zostały w trakcie realizacji ww. projektu z uwzględnieniem zdiagnozowanych oryginalnych miejsc i obiektów.

Poznanie wielu aspektów i faz produkcji wydarzeń było niezwykle cenne dla większości z nas. Wiele ćwiczeń pokazało nam, jak wiele może być pomysłów i rozwiązań w konkretnej sytuacji oraz z jak zróżnicowanymi kosztami możemy liczyć się przy podejmowaniu różnych decyzji. Plany produkcji wydarzeń artystycznych zostały wykonane w graficznej formie w postaci wykresów Grantta, które ułatwią kontrolę i koordynowanie przebiegu naszych przedsięwzięć.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus