logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 12:26

Lato z Jarkiem

Niedzielne popołudnie przywitało nas słońcem, dlatego tym bardziej jest nam miło, że pamiętaliście o spotkaniu z Jarkiem Leszczełowskim. W miłej atmosferze, w klimatyzowanej sali kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury ponad 60 osób miało przyjemność wysłuchać niezwykłych opowieści o historii naszego regionu, pn."Wędrówki wokół trzech pałaców".

Tym razem bohaterami są pałace w Darskowie, Suliszewie i Karwicach, których dzieje opisane zostały skrupulatnie w najnowszym wydawnictwie "Wędrówki między Drawskiem Pomorskim a Złocieńcem". W blisko dwugodzinnym spotkaniu Jarek z pasją opowiadał nam o największych tajemnicach ówczesnych właścicieli. Nie zabrakło historii związanej z Kościołem w Darskowie i nieszczęśnikiem pochowanym na skraju schodów, czy torfem wydobywanym o północy z Suliszewa, mającym przynieść wielkie bogactwo. Najbardziej intrygującą historią okazały się trzy wersje legendy o murzynce. Wśród wielu legend usłyszeliśmy również fakty historyczne związane z wędrującymi zabytkami Suliszewa. Już dziś serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury w Mirosławcu, gdzie 12 września o 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie z historią, które poprowadzi Jarosław Leszczełowski. 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus