logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 30 czerwca 2015 11:06

Wolontariusze Erasmus+ ciągle w akcji

Przygoda z Erasmusem trwa już od września. Ostatnie miesiące minęły naszym wolontariuszom bardzo pracowicie.

Gutier brał udział w zajęciach animacyjno-teatralnych w Przedszkolu Prywatnym w Złocieńcu. Dzieci miały możliwość poznania podstawowych słówek po hiszpańsku, m.in. kolory i liczby. Jak widać na zdjęciach, został bardzo ciepło przyjęty. Wraz z Allą zostali również zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych a także do Gimnazjum w Wierzchowie. Uczniowie wysłuchali ciekawej prezentacji na temat Hiszpanii jakiej do tej pory nie znali oraz pięknej Ukrainy. Dowiedzieli się także jak wziąć udział w projekcie Erasmus+ i podróżować, zdobywając doświadczenie w Europie. Młodsze dzieci brały udział w zabawach ruchowych w języku hiszpańskim i ukraińskim a także nauczyły się śpiewać rockową hiszpańską piosenkę. Warsztaty mydełek, które prowadzi Alla ciągle są na topie. W czerwcu udało się zorganizować te twórcze spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

 

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki przed wakacjami Biblioteka Publiczna w Złocieńcu zaprosiła Allę, by porozmawiać o ciekawej literaturze rosyjskiej i polskiej. Alla poleciła klubowiczom książkę, do której często wraca, autorstwa Olega Dormana noszącą tytuł „Lilianna Łungina. Słowo w słowo”. Wolontariusze wspomogli także Bibliotekę podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Na tę okazję przygotowałyśmy wiele gier, zabaw i niespodzianek dla najmłodszych.

 

27 czerwca na Stanicy Wodnej odbyła się impreza „River of Colors”. Było gorąco nie tylko od słońca, ale od atrakcji, które przygotowaliśmy wraz z wolontariuszami. Animacje dla dzieci, tańce integracyjne, malowanie buziek, dmuchańce, kolorowy proszek holi i pełne energii koncerty. Wydarzenie zainspirowało Gutiera do organizacji kolejnej imprezy w sierpniu.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus