logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 30 kwietnia 2015 11:19

GRUPA TEATRALNA „STARSZAKI- MŁODZIAKI” LAUREATAMI

28 kwietnia 2015 odbyły się Powiatowe Eliminacje, Wojewódzkich Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych. Organizatorem eliminacji był w Czaplineckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorami Gmina Czaplinek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Jurorzy w składzie:

Przewodnicząca – Karina Krzywicka – aktorka wielu teatrów w Polsce i Teatru Telewizji. Ostatnio Panią Karinę można było zobaczyć na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. Wielokrotnie uczestniczyła w pracach komisji konkursowych przeglądów teatralnych i recytatorskich. Pani Krzywicka reprezentuje Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Członkowie:
- Joanna Brożek – nauczycielka przedszkolna z Czaplinka, która wychowuje dzieci poprzez teatr. Jest także recytatorką, która wielokrotnie uczestniczyła w staropolskim Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej imienia Jana Chryzostoma Paska.
- Małgorzata Lorenc – choreograf, instruktor taneczny i teatralny Centrum Kultury w Połczynie Zdroju,  wielokrotnie uczestniczyła jako juror w konkursach i przeglądach tanecznych i teatralnych.

 

W eliminacjach udział wzięły zespoły z Czaplinka, Trzcińca, Koszalina i Złocieńca.

Złocieniecki Ośrodek Kultury prezentowały dwie grupy teatralne : Wesołe Moliki, które dzielnie pracują w czwartki 16.30-18 w Bibliotece Publicznej Filia Nr 1. przy  ul. Obrońców Westerplatte 3, które wzięły udział w kategorii szkół podstawowych  oraz starszy zespół w kategorii gimnazjum, który spotyka się we wtorki 17-19 w sali widowiskowo-kinowej przy ul. Połczyńskiej 6

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji teatralnych Jurorzy postanowili:
w kategorii szkół podstawowych przyznać dwa tytuły Laureata i zakwalifikować oba zespoły do etapu wojewódzkiego w Świdwinie:
1. Teatr ,,Bajera” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury za spektakl pt.„Czerwony Kapturek szuka księcia” w reżyserii Ewy Tamulewicz,
2. Zespół Tańca i Stylu „Klif” z Czaplineckiego Ośrodka Kultury za spektakl pt. „Noc Kupały” w reżyserii Zdzisławy i Marka Harańczyk oraz Aleksandry Kłody.
w kategorii szkół gimnazjalnych Laureatem została Grupa Teatralna „Starszaki – Młodziaki” ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury za spektakl pt.„Latorośl” w reżyserii Wiolety Szczecińskiej.

W tej kategorii wiekowej przyznano również Wyróżnienie Grupie artystyczno-kabaretowej „Ubaff” z Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Trzcińcu za spektakl pt. „Śpiąca Królewna” w reżyserii Aleksandry Cieśli i Władysława Wosia.

w kategorii: teatry młodzieżowe i dorośli Laureatem została Grupa Teatralna z Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku za spektakl pt.„Przyspieszony rozwój” w reżyserii Anny Proniuk.
 jurorzy przyznali Wyróżnienie Panu Bogumiłowi Kurylczykowi za scenariusz do spektaklu „Orzeł i Zając – czyli impresje na temat kaliskiego herbu”, dzięki któremu w oryginalny sposób została przekazana wiedza historyczna.

Grupa teatralna „Starszaki- Młodziaki”:
Kornelia Krawczyk, Konrad Szymczak, Agnieszka Reczko, Julia Michalak i Katarzyna Dawidowska będą reprezentować nas  na etapie wojewódzkim w Świdwinie 16 maja
TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus